NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies

Výroba postele z masivu, noční a toaletní stolky


Základní informace k výrobě postele z masivu

Postele z masivu jsou vyráběny pouze z kvalitního dřeva, tím je zajištěna vysoká pevnost a kvalita postele z masivu. Na pevnost postele z masivu nemá vliv druh dřeviny, protože veškerá váha leží na nohách, kde nemá co povolit. Postele z masivu se většinou skládájí z čela u hlavy, čela u nohou, bočnic a roštu. Výška postele z masivu od země na vršek matrace musí být minimálně 450 mm, u každé postele z masivu je uvedena výška samostatně. Obecně platí, že čím vyšší je lehací výška, tím se z postele lépe vstává.


Vzorky materiálu pro výrobu postelí z masivu

masiv smrk masiv dub masiv borovice masiv buk masiv olše

Pro výrobu postelí z masivu je možné použít i jiné tuzemské dřeviny jako je:

Modřín, Bříza, Jasan, Javor, Třešeň, Akácie a Ořech.

Dále pak exotické dřeviny:

Iroko, Mahagon, Merbau, Teak, Wenge a Hevea.

Všechny dřeviny jsou dodávány v síle materiálu 18mm , 20mm , 27mm , 28mm , 40mm, vždy dle konkrétní dřeviny a domluvy. Dřeviny je možné upravit mořením v široké škále barevných odstínů.


Popis konstrukce postele z masivu

Naše výroba postele z masivu se vyznačuje vysokou kvalitou provedených prací a dokonalým řemeslným zpracováním. Postele z masivu mají bočnice s čelem spojeny standardně kovovým postelovým kováním, které má 3 klíny, které se postupem času pořád utahují, tím jak do sebe klíny zapadají, je tam vůle, aby se kování pořád dotahovalo.

Na přání je možné vyrobit postele z masivu spojem, že je skrz spojovací kovový šroub, který má hlavu navrchu na čele(utahuje se klíčem imbusem) a v bočnici je kovový váleček, do kterého je šroub zašroubován a v případě, že se kování vmáčkne do dřeva a spoj se povolí, tak se nechá pořád dotahovat a pořád se spojuje kovový šroub, který se neunaví.

Postele z masivu od nás má všechny pevné části slepeny kolíky o průměru 10 mm. Rošt v posteli z masivu je klasický prkénkový, spojený tkalounem. Postele z masivu jsou dodávány v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z masivu je jednoduchá. Dále je možné vyrobit postel z masivu v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka.Možné úpravy postele z masivu podle přání zákazníka

  • změna výšky čela postele z masivu u hlavy i nohou
  • spoje postele z masivu s kovovými dotahovacími šrouby
  • K posteli z masivu se nechá dodat úložný prostor(zásuvky pod postel), buď jeden po celé délce, nebo 2 ks vedle sebe pro lepší manipulace se zásuvkami. Nebo se nechá vyrobit zásuvka dlouhá v požadovaném rozměru. Zásuvkami je možné vybavit i manželské postele.
  • výroba postele z masivu v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka

Expedice a montáž postele z masivu

Všechny postele z masivu jsou dodávány v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z masivu je jednoduchá a provádí se podle přiloženého návodu.


Doporučujeme: Truhlářská výroba nábytku | Nábytek Petříček | Kuchyně na míru | Vestavěné skříně na míru | Postele na míru | Pěkné truhlářství |